REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Warszawa: Mieszkanie Plus przy Ratuszowej. Tak będzie wyglądać osiedle [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Mieszkanie Plus przy Ratuszowej. Tak będzie wyglądać osiedle [WIZUALIZACJE]
Przy ulicy Ratuszowej w Warszawie w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie 485 mieszkań. Konkurs...
Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.
Fundusz inwestycyjny należący do KGHM Polska Miedź S.A. – KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł...
Koreański koncern SK zainwestuje kolejne półtora miliarda złotych w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Koreański koncern SK zainwestuje kolejne półtora miliarda złotych w Dąbrowie Górniczej
Spółka SK ie technology Co., ltd. należąca do Grupy SK ogłosiła oficjalnie kolejną inwestycje za nie...
PINK opublikował dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na głównych rynkach regionalnych za III kwartał 2022 r.artykuł
Pokaż artykuł
PINK opublikował dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na głównych rynkach regionalnych za III kwartał 2022 r.
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za trzeci kwartał 2022 roku.
Grupa Delta Trans rozszerza najem w Rudzie Śląskiej do 17 000 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
Grupa Delta Trans rozszerza najem w Rudzie Śląskiej do 17 000 mkw.
Grupa Delta Trans, która od ponad 30 lat działa na polskim rynku jako operator logistyczny, renegocjowała umowę najmu i powiększyła powierzchnię w Rudzie Śląskiej w nieruchomości zarządzanej przez Savills Investment Management. Najemca zajmuje obecnie ok. 17 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Podczas renegocjacji umowy Grupa Delta Trans korzystała z doświadczenia ekspertów firmy doradczej Newmark Polska.
Panattoni realizuje kolejną inwestycję w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni realizuje kolejną inwestycję w Rudzie Śląskiej
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zmierza po trzeci milion metrów kwadratowych w województwie śląskim. Deweloper rozwija się między innymi w Rudzie Śląskiej, gdzie wynajął już 200 000 mkw.
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Trójmieście? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Trójmieście? [RAPORT]
Tempo przyrostu nowej podaży powierzchni biurowej w Trójmieście widocznie zwolniło. W I półroczu na rynek trafił zaledwie jeden obiekt o powierzchni 5 tys. mkw. Przyszłość nie wygląda lepiej, ponieważ realizowana powierzchnia jest najmniejsza od dwóch dekad, informują w swoim raporcie eksperci firmy Knight Frank.
Aira rozbuduje wielką fabrykę pomp ciepła we Wrocławiu i zwiększy produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Aira rozbuduje wielką fabrykę pomp ciepła we Wrocławiu i zwiększy produkcję
Kolejna zagraniczna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Szwedzka firma Aira, czołowy europejski producent pomp ciepła, pozyskała 150 mln euro na dalszy rozwój. Część środków trafi do Polski, do wrocławskiej fabryki, która ma zwiększyć moce produkcyjne. Spółka przejęła zakład produkcyjny Volvo Buses we Wrocławiu. Inwestycja o wartości 1,27 miliarda zł zakłada docelową produkcję 500 tys. pomp ciepła rocznie.
Toyota Boshoku Europe stawia na Wrocław. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Toyota Boshoku Europe stawia na Wrocław. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna zagraniczna firma z branży motoryzacyjnej stawia na stolicę Dolnego Śląska. Tym razem jest to Toyota Boshoku Europe, należąca do japońskiej Grupy Toyota Boshoku, międzynarodowej firmy z branży automotive. W grudniu tego roku firma otworzy swoje biuro w Silver Forum, przy ul. Strzegomskiej 2-4 na wrocławskim Szczepinie.
TAMA - Pralnia Warszawa | Pralnia Wodna Warszawa Bielanyfirma
Pokaż firmę
TAMA - Pralnia Warszawa | Pralnia Wodna Warszawa Bielany
Warszawa, Wólczyńska 133
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu artykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu
ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu (powiat brzeski, woj. opolskie). Zakład spółki powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" (WSSE). Projekt inwestycyjny od początku obsługiwała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). To już 69 koreańska inwestycja wsparta przez PAIH i druga zlokalizowana w Skarbimierzu.
Korzystniejsze warunki pomocy publicznej dla nowych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Korzystniejsze warunki pomocy publicznej dla nowych inwestycji
Dostosowanie instrumentu wsparcia inwestycji do prawa unijnego, wydłużenie minimalnego okresu obowiązywania decyzji o okresie krótszym niż 15 lat – to główne zmiany, jakie wprowadzi nowelizacja rozporządzenia w sprawie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji przyjęta przez KPRM.
WZL nr 1 w Dęblinie otworzyły nową linię produkcyjną kontenerów startowych do pocisków Patriot PAC-3 MSEartykuł
Pokaż artykuł
WZL nr 1 w Dęblinie otworzyły nową linię produkcyjną kontenerów startowych do pocisków Patriot PAC-3 MSE
W Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 Oddział w Dęblinie w województwie lubelskim powstała linia produkcyjna kontenerów startowych do pocisków Patriot PAC-3 MSE. To efekt wieloletniej realizacji zobowiązań offsetowych I fazy programu Wisła.
Rosną obroty w centrach handlowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rosną obroty w centrach handlowych w Polsce
Jak informuje Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), w maju 2024 r. obroty najemców w centrach handlowych były o 5,4 proc. wyższe niż rok wcześniej. Największe wzrosty obrotów w wybranych kategoriach odnotowały w maju 2024 r.: zdrowie i uroda (14,6 proc.), artykuły wyposażenia domu (8,5 proc.) oraz odzież i akcesoria (6,8 proc.).
Gdzie powstanie druga elektrownia jądrowa w Polsce? Rząd wskazuje preferowane lokalizacjeartykuł
Pokaż artykuł
Gdzie powstanie druga elektrownia jądrowa w Polsce? Rząd wskazuje preferowane lokalizacje
Gdzie powstanie druga elektrownia jądrowa w Polsce? Jak poinformował we wtorek wiceminister przemysłu Wojciech Wrochna, rząd w 2026 roku zamierza podjąć decyzję o lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej. Jedną z preferowanych lokalizacji w Programie Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) będzie Konin.
W Ustce powstanie baza operacyjno-serwisowa dla morskiej energetyki wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
W Ustce powstanie baza operacyjno-serwisowa dla morskiej energetyki wiatrowej
RWE i Zarząd Portu Morskiego Ustka podpisały umowę dzierżawy terenu z przeznaczeniem na budowę bazy operacyjno-serwisowej dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W Baltic II. Baza będzie funkcjonować przez co najmniej 30 lat, stanowiąc jeden z kluczowych elementów realizacji projektu oraz późniejszej eksploatacji planowanej farmy.
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]
Jedna z największych, strategicznych spółek skarbu państwa, Polska Grupa Energetyczna, chce inwestować w Ostrowie Wielkopolskim. PGE planuje ulokować w tym liczącym blisko 70 tysięcy mieszkańców mieście w woj. wielkopolskim, inwestycję o wartości około 4 miliardów złotych. Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy. Wzrosną także znacząco dochody z podatków dla Ostrowa Wielkopolskiego.
Najstarszy producent opon w Polsce znika z mapy przemysłowej krajuartykuł
Pokaż artykuł
Najstarszy producent opon w Polsce znika z mapy przemysłowej kraju
Stomil Poznań, zakład z niemal stuletnią historią, wchodzi w formalną likwidację. Walne zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdziło decyzję zarządu o rozwiązaniu spółki, a Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ S.A.) – główny właściciel – potwierdziła, że fabryka zatrudniająca 119 osób zostanie zamknięta. To symboliczny koniec epoki dla polskiego przemysłu oponiarskiego. Fabryka Stomil Poznań kończy działalność po 98 latach – co dalej z pracownikami i polskim przemysłem oponiarskim?
Piętrowe pociągi dla PKP Intercity zostaną wyprodukowane w Polsce! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Piętrowe pociągi dla PKP Intercity zostaną wyprodukowane w Polsce! [FILM]
PKP Intercity podpisało największą w historii umowę na dostarczenie taboru szybkich, piętrowych pociągów. To początek nowej ery w polskiej kolei i symbol jej renesansu - przekonywali sygnatariusze umowy pomiędzy PKP Intercity a firmą Alstom na dostawę 42 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Coradia Max wraz z kompleksową obsługą serwisową przez 30 lat. Wartość kontraktu wynosi blisko 6,9 mld zł obejmuje również opcję zamówienia dodatkowych 30 składów. Nowe piętrowe pociągi pojawią się na polskich torach za 3,5 roku i będą mogły się rozpędzić się do 200 km/h.
Projekt przepisów o zatrudnianiu cudzoziemców z zastrzeżeniami MRiT i MRiRWartykuł
Pokaż artykuł
Projekt przepisów o zatrudnianiu cudzoziemców z zastrzeżeniami MRiT i MRiRW
Limity zatrudnienia cudzoziemców powinny być elastycznie dostosowywane do bieżących potrzeb rynkowych, a przepisy nie powinny nadmiernie obciążać finansowo przedsiębiorców – to wnioski resortu rozwoju i technologii oraz rolnictwa i rozwoju wsi, po analizie propozycji nowelizacji przepisów o zatrudnianiu cudzoziemców.
REKLAMA